Blog

Jak stworzyć nowoczesny salon?

Narożniki sypialne

Urządzając salon, masz dzisiaj do wyboru w zasadzie nieograniczoną liczbę rozwiązań. Możesz zdecydować się na wiele różnych stylów, dopasowując je do siebie. Dzisiaj jednak postawiliśmy trudne pytanie, na wysokim poziomie ogólności – jak stworzyć nowoczesny salon? Postaramy się odpowiedzieć w sposób jak najbardziej konkretny.

Barwy nowoczesnego salonu

Jakie kolory powinny się pojawić w nowoczesnym salonie? Okazuje się, że rozwiązań jest kilka. Niewątpliwie pierwszym, co przychodzi na myśl, są surowe barwy. Biel, czerń i szarość to kolory dominujące we wnętrzach nowoczesnych. Jednak modernistyczne wnętrze niekoniecznie musi być tak zimne. Z powodzeniem możesz się zdecydować również na kolor beżowy czy granatowy. W zasadzie w nowoczesnym stylu chodzi nie tyle o konrketne barwy, co o ich spójność. Modernistyczny salon to taki, w którym pojawiają się co najwyżej 3-4 kolory, często bardzo do siebie podobne.

Należy przy tym podkreślić, że jednolitość kolorystyczna odnosi się do głównych elementów wyposażenia, takich jak meble, miejsce do spania czy dywan. W zakresie doboru dodatków możesz sobie pozwolić na większą dowolność, ożywiając w ten sposób pomieszczenie.

nowoczesny narożnik modułowy

Materiały dominujące w nowoczesnym wnętrzu

Co cechuje materiały wykorzystywane podczas urządzania nowoczesnego salonu? Przede wszystkim wysoka jakość. Dzisiaj stawia się na jakość, która przekłada się na prezencję poszczególnych elementów wyposażenia, a także na ich trwałość. Jeśli chodzi o konkretne materiały, to oczywiście należy wskazać szkło i metal. Przeszklone stoły i meble, wszechobecne lampy metalowe – to rozwiązania,  które są dzisiaj w modzie. Podobnie zresztą jak drewno, które nigdy nie traci  popularności.

Nowocześnie, czyli funkcjonalnie

Wspomnieliśmy już, że wyznacznikiem nowoczesności wnętrza jest jakość materiałów, czyli tak naprawdę jakość wyposażenia. Jednak na równi z jakością należy wymienić również funkcjonalność. Dzisiaj doceniamy wygodę jak nigdy wcześniej. Szukamy zatem najwyższej wartości estetycznej, ale jednocześnie przydatności elementów wyposażenia. Tym samym nowoczesne wnętrze to  takie, w którym znajdują się duże, pojemne meble, wygodne w użytku stoliki i fotele, a także komfortowa kanapa lub narożnik. Nie bez powodu dużą popularnością cieszą się narożniki modułowe. Klienci mają bowiem możliwość dostosowania projektu do własnych potrzeb, co przekłada się na najwyższy możliwy poziom komfortu. Co więcej, nasze narożniki modułowe to meble wielofunkcyjne, zapewniające wygodę za sprawą obecności półek, gniazd USB, stolików czy barków. Tylko od Klienta zależy, z których funkcjonalności zdecyduje się skorzystać.

Innowacje w salonie

Nowoczesne wnętrze to takie, w którym obecne są nowe technologie. Innowacje wpisują się w trendy nowoczesnego wnętrza, nadając mu futurystycznego charakteru. O jakich innowacjach mowa? Do popularnych rozwiązań należy inteligentne oświetlenie, czyli możliwość sterowania światłem w domu w dowolnym sposób z poziomu smartfona. Należy tutaj wspomnieć również o innych rozwiązaniach z zakresu inteligentnego domu, czyli na przykład zdalne sterowanie żaluzjami czy pracą urządzeń elektrycznych.

Nie ma wątpliwości, że kanapa wyposażona w gniazdko elektryczne czy złącze USB to również innowacja. Jeszcze kilka lat temu mało kto zdawał sobie sprawę, że takie rozwiązania są w ogóle dostępne. Dzisiaj oferowane przez nas narożniki nowoczesne cieszą się dużą popularnością. Gniazdka wraz ze stolikiem dołączonym do narożnika umożliwiają stworzenie z miejsca wypoczynku stanowiska pracy. Swobodnie możesz przez cały dzień korzystać z laptopa, telefonu i innych urządzeń elektronicznych, bez konieczności wstawania z narożnika.

Chcesz urządzić nowoczesne wnętrze? Niewątpliwie masz do wyboru wiele różnych opcji. Pojęcie nowoczesnego salonu jest bardzo szerokie. Pamiętaj, aby kierować się kilkoma zasadami wspólnymi dla niemal wszystkich wnętrz określanych jako nowoczesne. Zadbaj o jakość każdego elementu, nie zapominaj o funkcjonalności, wybieraj modne materiały i korzystaj z innowacji.

ZOBACZ

NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE

WSZYSTKIE NAROŻNIKI

WYKONUJEMY POD WYMIAR KLIENTA

Wystarczy nam przesłać wymiar a my przygotujemy wizualizacje graficzną oraz wstępną wycenę.