Blog

Modne narożniki

Modne narożniki

Kolory dominujące w salonach – co będzie modne w roku 2021?

W aranżacji wnętrz kluczową rolę odgrywają kolory ścian oraz dodatków. Planując urządzenie lub odnowienie salonu, warto zapoznać się z aktualnie panującymi trendami. Jakie kolory są zatem modne narożniki w 2020 i będą popularne w 2021 roku? W jaki sposób dopasować je do charakteru pomieszczenia?

Nowoczesne narożniki do salonu

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To właśnie w nim rozgrywa się większa część życia rodzinnego i towarzyskiego. Powinien on zatem dobrze sprawować swoją funkcję reprezentacyjną. Ważną kwestią jest z pewnością wybór odpowiedniej kanapy, funkcjonalne meble, modne narożniki do salonu z funkcją spania oraz atrakcyjne dodatki. Idealny efekt uzyskać można poprzez spójną kolorystykę wnętrza. Obecnie na rynku dostępna jest bogata oferta producentów farb, dzięki temu barwa ścian może być dopasowany do indywidualnych preferencji, a przede wszystkim do obecnych w pomieszczeniu mebli i dekoracji. Jeśli zależy Wam jedynie na odnowieniu salonu dzięki zmianie kanap na nowoczesne narożniki z funkcją spania do salonu to przed wyborem konkretnej farby zwróćcie uwagę na obecnie dominujący w salonie kolor np. sofy, firanek lub mebli. Ważne jest, aby kolory nie ”gryzły się” między sobą, a całość wyglądała harmonijnie i gustownie. 

Modne narożniki do salonu

Modne Narożniki – Jakie wybrać?

O wyborze kolorystyki salonu powinien decydować również narzucony mu charakter. Jakie funkcje ma pełnić salon, w jaki sposób powinien reprezentować domowników? Ażeby uzyskać pożądany rezultat, warto zwrócić uwagę nie tylko na kolor ścian, lecz również mebli. Dużą popularnością cieszą się obecnie modne narożniki do salonu na wymiar, zapewniające efekt przytulnego i nowoczesnego wnętrza, które wykonywane są w dowolnym, nawet najbardziej wyszukanym stylu i kolorystyce. Wiele osób stawia nadal na minimalizm i neutralne kolory, takie jak grafit czy granat. Coraz  modniejsze są jednak również odważne zestawienia oraz pastelowe barwy.

Narożniki z funkcją spania – Jaki kolor?

Jednym z najczęściej wybieranych zestawień kolorystycznych w ostatnich latach jest połączenie elementów bieli i szarości. Jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne i uniwersalne. Białe ściany w salonie doskonale współgrają np. z szarą kanapą oraz dodatkami w tym samym kolorze. Dużą zaletą tego typu zestawienia jest to, iż z łatwością można do niego dopasować resztę elementów wyposażenia, gdyż barwy te komponują się w zasadzie z wszystkimi pozostałymi kolorami. Nowoczesne narożniki z funkcją spania do salonu w kolorach bieli i szarości mogą przełamać styl poprzez użycie:

Koloru żółtego – dodatki w tej barwie doskonale rozświetlą wnętrze i mocno je ożywią

Koloru czerwonego – idealnie sprawdzi się we wnętrzach minimalistycznych, nada im przytulności oraz głębi.

Koloru zielonego – działa relaksująco i odprężająco.

Nowoczesne narożniki

Aranżując biało-szary salon, można nadać pomieszczeniu lekkości i świeżości. Kontrastowe barwy sprawią natomiast, iż nie będzie on wyglądał monotonnie. Powinny być one eksponowane w dodatkach, takich jak wazony, zasłony, bądź poduszki ozdobne na sofie.

Kolory pastelowe – najnowszy trend w salonie

Pastelowe wnętrza cieszą się w tym roku bardzo dużą popularnością. Tego typu barwy stosowane są zazwyczaj w nowoczesnych salonach, cechujących się niebanalnym stylem wystroju. Mogą to być zarówno pastelowe kolory ścian, jak i meble wypoczynkowe w energetycznych barwach. W tym przypadku dobrze sprawdzą się również kontrasty – np. inny kolor ścian i sofy. Dzięki temu salon będzie wyglądał niecodziennie i z pewnością zachwyci gości. W tym sezonie warto postawić na szlachetny fiolet, intensywną czerwień, nasyconą pomarańcz oraz czerń. Dobrym wyborem będzie pastelowa kanapa narożna, która nada wnętrzu oryginalności i skutecznie je odświeży. Poprzez odważne łączenie kolorów, uzyskać można awangardowy i niepowtarzalny charakter salonu.

Nowoczesne narożniki z funkcją spania
ZOBACZ

NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE

WSZYSTKIE NAROŻNIKI

WYKONUJEMY POD WYMIAR KLIENTA

Wystarczy nam przesłać wymiar a my przygotujemy wizualizacje graficzną oraz wstępną wycenę.