Blog

Wygodne i stylowe kanapy na zamówienie

kanapa z zagłówkami

Komfortową pozycję siedzącą zapewnia optymalny dobór wymiarów sofy na indywidualne zamówienie pod kątem wzrostu danego użytkownika. Jak dobrać kanapę na zamówienie, która będzie wygodna dla wszystkich?

Warto odwiedzić ekspozycję salonu meblowego i osobiście sprawdzić jak się czujemy, siedząc na poszczególnych typach sof, narożników czy kanap. Showroomy dają nam możliwość wypróbowania, czy meble odpowiadają nam pod względem rozmiarów oraz dodatkowo mogą nas zainspirować poprzez liczne modne elementy dekoracyjne.

Oglądając i porównując meble tapicerowane na wymiar trzeba zwracać uwagę szczególnie na głębokość siedziska oraz wysokość oparcia i możliwość regulacji pozycji zagłówków. Osoby o niskim wzroście preferują płytkie siedziska, wówczas w pozycji siedzącej dotykają stopami swobodnie do ziemi. Dla osób wysokich zaleca się głębokie siedziska, które będą podpierać uda na całej długości oraz narożnik z wysokim oparciem stanowiącym solidną podporę dla pleców.

W przypadku zróżnicowanego wzrostu domowników trudno jest niekiedy wypracować kompromis, wówczas dobrym rozwiązaniem może być sofa z funkcją relaks lub dodatkowe miękkie poduszki dekoracyjne. Wyposażenie naszej sofy na zamówienie w elektryczną funkcję relaks, umożliwi osobie siedzącej przyjęcie takiej pozycji ciała, na jaką w danej chwili ma ochotę, to pomaga zrelaksować zmęczony kręgosłup.

Korzystając z bogatej oferty producentów mebli na wymiar możemy dobrać rodzaj i kolor tkaniny, które zapewnią oczekiwany efekt wizualny i nie będą stanowiły wyzwania w kwestii utrzymania czystości. Obecnie na topie są łatwe w czyszczeniu tkaniny z hydrofobową warstwą ochronną chroniącą przed zabrudzeniami i uporczywymi plamami.

Zgodnie z naszymi preferencjami dobierzemy kształt i kolorystykę drewnianych bądź metalowych nóżek kanapy na zamówienie, które idealnie wpiszą się w styl naszego wnętrza, dostosujemy także optymalną ich wysokość, która np.: umożliwia efektywną pracę robota sprzątającego.

Jakie dodatki może mieć Twoja sofa na indywidualne zamówienie

Duża różnorodność modeli, dostępność kolorów tkanin oraz dodatkowe funkcjonalności, sprawiają, że sofy na indywidualne zamówienie są wielofunkcyjne, solidne i nietuzinkowe. To meble skrojone na miarę oczekiwań danego Klienta, mogą służyć nam nie tylko do siedzenia, dzięki wbudowanemu obrotowemu stolikowi pod laptop zapewniają wygodną pozycję do pracy w systemie home office. Jeśli priorytetową kwestią jest komfortowa pozycja podczas oglądania filmów, dobrym rozwiązaniem będzie funkcja relaks elektryczny oraz wielostopniowa regulacja zagłówków. Wybrane modele kanap z funkcją spania pozwolą przenocować gości, a pojemniki na pościel zapewniają dodatkowe miejsce do przechowywania.

Lepsze wykorzystanie przestrzeni jest możliwe dzięki wykorzystaniu części pleców kanapy lub wnęki podłokietnika na dodatkowe drewniane półki do przechowywania przedmiotów lub książek. Praktycznym rozwiązaniem są także pufy typu klocek, które w zależności od potrzeb można dostawić dla gości lub schować we wnękę w podłokietniku.

Nowoczesne kanapy na zamówienie mogą być wyposażone w system audio, który za pośrednictwem Bluetooth łączy się z urządzeniami mobilnymi. Zdecydowanie przydaje się praktyczny barek ukryty w podłokietniku, a także gniazdo elektryczne z wejściem USB znajdujące się w zasięgu ręki, które ułatwia ładowanie sprzętów. Żeby zapobiec plamom z napojów warto wybrać jako dodatek drewnianą nakładkę na podłokietnik, na której możemy bezpiecznie postawić kufel z piwem lub filiżankę z kawą.

ZOBACZ

NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE

WSZYSTKIE NAROŻNIKI

WYKONUJEMY POD WYMIAR KLIENTA

Wystarczy nam przesłać wymiar a my przygotujemy wizualizacje graficzną oraz wstępną wycenę.