Blog

Sofy rozkładane do salonu

sofy na wymiar

Sofy – niezbędne wyposażenie salonów

 Salon jest wizytówką mieszkania, przez co powinien być wizualnie atrakcyjny, jednak niezwykle ważna jest też funkcjonalność pomieszczenia. Podczas aranżacji wnętrza, zastanawiasz się pewnie, na co zwrócić szczególną uwagę. Meble, dodatki, kolory – to wszystko decyduje o ostatecznym efekcie. Kluczową kwestią jest również wybór sofy rozkładane– nieodłącznego elementu wyposażenia każdego salonu.

Centralny punkt salonu

 Pokój dzienny pełni w mieszkaniu wiele ważnych funkcji. Jest to miejsce przeznaczone do spędzania czasu z rodziną, relaksu, oglądania telewizji, czytania, przyjmowania gości, a czasami także do noclegu. Jak zaaranżować wygodny i przytulny salon dla całej rodziny? Przede wszystkim zwróć uwagę na rozmiar pomieszczenia i właściwe rozplanowanie przestrzeni. Tylko w ten sposób znajdziesz najlepsze miejsce dla sofy narożne rozkładane i wybierzesz jej odpowiedni rozmiar. Wiele pozostałych elementów wyposażenia powinieneś układać względem sofy do salonu, mowa tu o takich meblach, jak stolik kawowy, funkcjonalne regały oraz szafka RTV. Ważne jest, aby rozmiary mebli pasowały do gabarytów sofy rozkładane. Dzięki temu wszystko będzie wyglądało spójnie i harmonijnie.

Jak ustawić sofę narożną w salonie?

 Od odpowiedniego ustawienia kanapy zależy charakter całego wnętrza. Jak wspomnieliśmy, to właśnie od niej najlepiej rozpocząć aranżację pomieszczenia. Ażeby wprowadzić wrażenie lekkości nie dosuwaj mebla bezpośrednio do samej ściany, ani nie ustawiaj go w pobliżu grzejnika. W otwartym, przestronnym pomieszczeniu możesz wykorzystać sofę jako optyczną przegrodę, np. między częścią wypoczynkową i jadalnią.

Sofa narożna rozkładana

 Obecnie na rynku meblowym dostępny jest duży wybór różnego rodzaju modeli sof. Coraz większą popularnością cieszą się meble produkowane na zamówienie. Dzięki temu, iż są one tworzone według projektu klienta, gwarantują niepowtarzalny charakter i idealnie sprawdzają się w każdym wnętrzu. Dzisiaj możesz wybierać wśród mocno zróżnicowanego wzornictwa i rozmaitych materiałów wykończeniowych. Sofa znajduje zastosowanie zarówno w salonie nowoczesnym, jak i klasycznym. Doskonałym wyborem są sofy rozkładane na wymiar. Ich głównym atutem jest uniwersalność, czyli komfort siedzenia oraz spania. W ciągu dnia pełnią funkcję praktyczną, natomiast w nocy zapewniają Ci wygodny odpoczynek. Funkcja spania jest dużą zaletą, dzięki której możesz wykorzystać sofę jako nocleg dla dodatkowych gości. Rozkładane sofy idealnie sprawdzą się nawet w pomieszczeniach o ograniczonej powierzchni. Niektóre z nich posiadają również możliwość schowania pościeli w specjalnych pojemnikach. Do wyboru są sofy dwuosobowe, wieloosobowe oraz narożniki.

Design i elementy dodatkowe

Zależnie od preferencji, wybrać możesz sofę tapicerowaną, skórzaną, czy też pikowaną w stylu angielskim. Tkaniny tapicerskie cechują się dużą solidnością, dzięki temu nie odkształcają się nawet po kilku latach. Oprócz tego są łatwe do utrzymania w czystości i odporne na zniszczenia. Niezwykle ważnym elementem jest funkcja rozkładania sofy. Do najpopularniejszych mechanizmów należą: system rozkładania DL, Delfin, klik-klak, wózek oraz belgijski. Jeżeli chcesz, aby Twoja sofa wyglądała niebanalnie i oryginalnie, zwróć uwagę także na dodatki. Podczas zakupu konkretnego modelu, możesz zamówić np. poduszki dekoracyjne. Odpowiedni dobór sofy wraz z dodatkami nada salonowi niepowtarzalny styl i charakter.

ZOBACZ

NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE

WSZYSTKIE NAROŻNIKI

WYKONUJEMY POD WYMIAR KLIENTA

Wystarczy nam przesłać wymiar a my przygotujemy wizualizacje graficzną oraz wstępną wycenę.