Blog

Sofa rozkładana

Rozkładana sofa

Sofa narożna czy zwykła? Którą wybrać do niewielkiego salonu

Zwykle sofa stanowi najważniejszy element aranżacyjny salonu, jednak gdy dysponujemy niewielkim pomieszczeniem, możemy mieć trudności z wyborem odpowiedniego modelu. Do małego salonu należy dobrać taki model kanapy, który jednocześnie będzie wygodny, funkcjonalny i stylowy, ale też nie przytłoczy swoim rozmiarem.

Sofy i kanapy tylko na własny użytek

W niewielkim salonie sprawdzi się zarówno sofa narożna, jak i zwykła kanapa, w zależności od tego, na jakich funkcjach mebla wypoczynkowego najbardziej nam zależy. Jeśli sofa ma służyć wyłącznie do siedzenia i nie planujemy organizacji dużych przyjęć rodzinnych, możemy zastanowić się nad zakupem zwykłej kanapy, o prostej eleganckiej formie – świetnie sprawdzi się na przykład nasz model Unico, do którego możemy dodatkowo dobrać fotel lub puf z tej samej linii. 

Zwykła kanapa zajmie w naszym niewielkim salonie wyłącznie jedną ścianę, ponadto może pełnić funkcję ścianki działowej, wyznaczającej strefę wypoczynkową – jeżeli ustawimy ją pośrodku pomieszczenia. Jeśli posiadamy mało ustawny salon, w którym ściany nie posiadają kątów prostych czy też jest wiele drzwi, okien lub wnęk to zwykła, prosta sofa rozkładana o eleganckiej formie będzie najrozsądniejszym i funkcjonalnym wyborem. Jeżeli chodzi o sofy rozkładane, te klasyczne przeważnie charakteryzują się mniejszymi rozmiarami niż te narożne, a dzięki prostemu kształtowi są łatwiejsze do ustawienia w niewielkim pomieszczeniu. Szczególnie jeżeli zdarza się nam często przemeblowywać pomieszczenie, lekka sofa będzie znacznie lepszym wyborem.

Sofa rozkładana narożna

Funkcjonalna sofa rozkładana

Jeżeli planujemy przyjmowanie większej ilości gości, a do tego przyda się nam mebel z funkcją spania, najlepszym rozwiązaniem może się okazać sofa narożna rozkładana. Sofy narożniki możemy idealnie wpasować do odpowiadającego nam kąta salonu, dzięki czemu zaoszczędzimy trochę miejsca. Możliwość rozłożenia mebla oferuje wygodne, dodatkowe miejsce do spania dla gości. Sklep internetowy corneros.pl posiada w swojej ofercie linię narożników Comodo, która charakteryzuje się prostą formą idealną do niewielkich pomieszczeń. 

Decydując się na zakup sofy narożnej do małego salonu należy zdecydowanie postawić na delikatne modele, nieposiadające zbyt wielu dodatkowych akcesoriów w postaci podłokietników, zagłówków czy poduszek, które mogą niepotrzebnie przytłoczyć przestrzeń. Sofa z zagłówkami czy podłokietnikami jest bardzo wygodna i funkcjonalna, jednak sprawdzi się tylko wtedy, gdy dysponujemy większym pomieszczeniem.

Jeżeli potrzebujemy dodatkowego miejsca do spania dla gości i decydujemy się na zakup sofy lub kanapy z funkcją spania, musimy zwrócić uwagę na podstawowe parametry mebla, takie jak rozmiar pojemnika na pościel (jeśli sofa jest w niego wyposażona) oraz system rozkładania, który powinien być możliwie jak najprostszy Rozkładane sofy narożniki posiadają różnego rodzaju systemy rozkładania –  dostępne są np. modele z przewracanym oparciem lub wysuwanym wózkiem z podnośnikiem.

Jaki materiał sprawdzi się w niewielkim salonie?

W każdym, także niewielkim salonie, warto zdecydować się na obicia kanapy łatwe do czyszczenia, szczególnie jeśli posiadamy zwierzęta lub dzieci i istnieje wysokie ryzyko, iż mebel często będzie narażony na zabrudzenia. Skóra naturalna jest wytrzymała i estetyczna, jednak śliska i dość nieprzyjemna w dotyku, ponadto jej jasne odcienie trudno utrzymać w czystości. Najbardziej praktyczne są kanapy wykonane z materiałów tkaninowych o specjalnej strukturze umożliwiającej łatwe czyszczenie, które można odkurzać, a także czyścić wilgotną ściereczką.

Warto zwrócić uwagę także na konstrukcję, jakość wykonania oraz twardość kanapy a nie tylko na sam materiał obicia, szczególnie jeśli mebel ma pełnić funkcję spania. W takim wypadku należy zadbać o wybór odpowiedniego wypełnienia, które nie będzie ulegać odkształceniom. Istotne jest także wypełnienie poduszek stanowiących integralną część sofy – najczęściej wykonane jest z pierza, gąbki lub innych materiałów syntetycznych.

ZOBACZ

NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE

WSZYSTKIE NAROŻNIKI

WYKONUJEMY POD WYMIAR KLIENTA

Wystarczy nam przesłać wymiar a my przygotujemy wizualizacje graficzną oraz wstępną wycenę.