Blog

Narożniki wypoczynkowe

Narożniki dwuosobowe

W jakim stylu urządzić salon?

Styl, w którym zdecydujemy się urządzić salon, nie jest tak naprawdę najistotniejszy – najważniejsze jest to, aby odpowiadał naszym wyobrażeniom o idealnym, komfortowym wnętrzu. Dla jednych wymarzony salon będzie jasny, minimalistyczny i nowoczesny, dla innych romantyczny i przytulny – np. w staroangielskim stylu, pełen wzorów, dywanów i poduszek. Najistotniejsze jest to, aby styl aranżacji salonu odpowiadał naszym indywidualnym potrzebom i umożliwiał relaks w dogodnych dla nas warunkach, narożniki wypoczynkowe pozwolą na wygodny wypoczynek z rodziną i z przyjaciółmi. 

Podczas aranżacji własnego salonu nie możemy zapominać o detalach, które tworzą klimat każdego wnętrza. Przykładowo, narożniki wypoczynkowe do salonu stworzą niepowtarzalną, zmysłową atmosferę, jeżeli dobierzemy przyjemną w dotyku, miękką tapicerkę w naszym ulubionym kolorze. Narożniki pokojowe ze spaniem są meblami od których warto rozpocząć aranżację pokoju dziennego. Wybierając ulubiony kolor, obicie, bryłę i dodatkowe wyposażenie narożnej kanapy, zdobędziemy bazę, wokół której łatwo zbudować przytulne wnętrze. Ciekawe rozwiązanie, które nadaje wnętrzu charakteru, stanowią narożniki półokrągłe. Narożniki duże, praktyczne, pomimo iż zajmują sporą powierzchnię salonu, mogą posiadać naprawdę delikatną bryłę, która nie przytłoczy i nadmiernie nie zdominuje wnętrza salonu. Narożniki dwuosobowe ze spaniem sprawdzą się, jeżeli nasz salon nie posiada imponujących rozmiarów i nie planujemy urządzać w nim ogromnych przyjęć.

Salon należy zaprojektować przede wszystkim w taki sposób, aby samemu czuć się w nim komfortowo. Z pewnością dobrą filozofią urządzania wnętrz jest minimalizm – lekkie, niezagracone wnętrza ułatwiają relaks. Nie oznacza to jednak, iż trzeba rezygnować całkowicie z zaakcentowania swoich wartości i upodobań poprzez spersonalizowane ozdoby takie jak zdjęcia, pamiątki, obrazy czy figurki – takie detale dodają wnętrzu klimatu, nie należy jednak przesadzać z ich ilością. 

narożnik półokrągły

Pomysły na aranżację salonu

Salon jest nie tylko miejscem wypoczynku i spotkań z przyjaciółmi i rodziną, ale także sercem i wizytówką całego domu czy mieszkania. Pokój dzienny jest najbardziej wielofunkcyjnym pomieszczeniem w całym domu, a jego aranżacja powinna odpowiadać nie tylko naszemu gustowi, ale i codziennym potrzebom. To właśnie tutaj wypoczywamy, czytając książkę czy oglądając telewizję, spędzamy czas z najbliższymi, organizujemy mniejsze lub większe przyjęcia i jemy posiłki. 

Aranżacja salonu powinna uczynić z niego atrakcyjny i funkcjonalny pokój gościnny, ale również odpowiadać wszystkim naszym indywidualnym potrzebom. Należy w niej uwzględnić np. większą biblioteczkę, spory stół z odpowiednią ilością krzeseł czy odpowiadające nam wyposażenie audio-video. 

Salon i pokój gościnny w jednym

Niewiele mieszkań umożliwia swoim metrażem wyodrębnienie dodatkowego pokoju gościnnego, dlatego najprostszym rozwiązaniem, dzięki któremu będziemy w stanie okazjonalne przenocować członków rodziny czy znajomych, są narożniki ze spaniem. Pełniące w ciągu dnia funkcję wypoczynkową kanapy rogowe można bardzo łatwo i szybko przekształcić w powierzchnię do spania dla gości. 

ZOBACZ

NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE

WSZYSTKIE NAROŻNIKI

WYKONUJEMY POD WYMIAR KLIENTA

Wystarczy nam przesłać wymiar a my przygotujemy wizualizacje graficzną oraz wstępną wycenę.