Blog

Narożniki sypialne

Narożniki sypialne

Jak powinien wyglądać nowoczesny salon?

Aranżacja wnętrz mieszkalnych zawsze powinna odbywać się z myślą o zapewnieniu komfortu oraz dobrego samopoczucia domowników. Niemniej każdemu zależy również na modnym wystroju salonu czy sypialni oraz doborze mebli wpasowujących się w obecne trendy. Dzisiaj coraz większą popularnością cieszy się narożniki pokojowe w tzw. styl nowoczesnym, kanapy stylowe. Czym się charakteryzuje? Co to znaczy nowocześnie urządzić mieszkanie?

Narożniki sypialne

Na ostateczny wygląd salonu wpływa wiele istotnych czynników. Kluczowe role odgrywają tu meble, takie jak kanapy, narożniki sypialne, stoliki kawowe, czy regały, oraz różnego rodzaju dodatki. Oprócz tego duże znaczenie ma kolor ścian, rodzaj parkietu, oświetlenie i wystrój okien. Ażeby całość wyglądała spójnie, warto dopilnować, by poszczególne elementy odpowiedni ze sobą współgrały. W dzisiejszych czasach dużą popularnością cieszą się minimalizm i materiały naturalne. Tradycyjne meble i dodatki coraz częściej zastępowane są przez oryginalne przedmioty wielofunkcyjne. W zależności od osobistych preferencji wybrać można styl minimalistyczny, skandynawski, klasyczny lub wielkomiejski. Chcąc, aby wystrój salonu rzeczywiście był nowoczesny, żeby narożniki pokojowe dobrze się komponowały, warto zrezygnować z ciężkich i masywnych mebli, a w ich miejsce wybrać eleganckie i praktyczne elementy wyposażenia np. kanapy rozkładane, stoliki szklane lub w wyszukanych, niebanalnych formach oraz gustowne, drobne regały.

Narożniki pokojowe

Kolorystyka i wykończenie salonu

Nowoczesność salonu zależy również od kolorystyki i różnorodnych akcesoriów ściennych. W ostatnich latach niezwykle modne stały się panele ścienne, które mogą zawierać różne motywy np. imitację naturalnego drewno, mozaikę, czy kamień. Coraz częściej w polskich domach pojawiają się także panele ścienne 3D. Wiele osób decyduje się na aranżację salonu opartą na jednolitych barwach, wybierając przeważnie kolor biały lub szary w różnych odcieniach. Kolory te występują w takiej sytuacji zarówno na ścianach, jak i na zasłonach, czy tapicerce sofy. Z drugiej strony nowoczesny salon może być też oparty na kontrastach. W takim przypadku możliwe są nietypowe połączenia kolorystyczne. W białym salonie dobrze prezentują się ciemne podłogi, kolorowe kanapy (nawet w bardzo mocnych barwach) oraz dodatki w tym samym stylu.

ZOBACZ

NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE

WSZYSTKIE NAROŻNIKI

WYKONUJEMY POD WYMIAR KLIENTA

Wystarczy nam przesłać wymiar a my przygotujemy wizualizacje graficzną oraz wstępną wycenę.