Blog

Narożniki salonowe

Narożniki salonowe

Jak stworzyć strefę wypoczynku w niewielkim mieszkaniu/kawalerce?

Aranżacja niewielkiego mieszkania stanowi spore wyzwanie – jesteśmy zmuszeni na małej przestrzeni stworzyć kilka stref, o różnorodnym przeznaczeniu. Sztuką jest dokonanie subtelnego podziału takich stref, przy jednoczesnym zachowaniu układu i harmonii wnętrza. Dlatego dla każdego wnętrza można dobrać różny narożnik z pufami, narożnik z zagłówkami, czy sofe z barkiem. 

Narożnik z pufami – meble wielofunkcyjne

W znalezieniu miejsca na strefę wypoczynku na niewielkiej przestrzeni z pewnością pomogą nowoczesne rozwiązania w kwestii mebli do salonu. Kluczową rolę często odgrywa mebel wypoczynkowy, jak kanapa czy rogówka. Funkcjonalne Narożniki salonowe z półkami mogą zrobić dużą różnicę. Pomogą również meble wielofunkcyjne, a wśród nich narożnik z pufami. Podpowiadamy, jak sprytnie wydzielić strefę komfortu w niewielki mieszkaniu

Narożnik z pufami

Jakie narożniki salonowe?

Aranżacja miejsca do wypoczynku oraz spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi często jest kwestią, która podczas urządzania mieszkania schodzi na drugi plan. Skupiamy się na urządzeniu kuchni, łazienki czy sypialni, jako pomieszczeń najbardziej funkcjonalnych, a na zadbanie o salon zwyczajnie brakuje nam już czasu i pieniędzy. Warto jednak tak rozplanować urządzanie mieszkania, aby można było zadbać o miejsce do spędzania wolnego czasu w komfortowy sposób. Jeżeli będziemy się kierować poniższymi poradami, może nam się udać nawet w najmniejszym salonie.

Narożnik z barkiem – czy praktyczny?

Urządzając niewielką przestrzeń, zadbajmy o swobodny przepływ światła – postawmy na ażurowe, delikatne czy przeszklone elementy wystroju, dzięki którym wnętrze zyska na lekkości i przestronności. Do wydzielenia poszczególnych stref można wykorzystać np. szklane ścianki działowe. Wydzielenie strefy do odpoczynku jest możliwe również przez wykorzystanie mebli – kanapy z półkami, lub stołu z barkiem. Warto jednak zadbać o to, aby takie meble nie były za ciężkie, nie zagracały pomieszczenia. Najlepiej sprawdzą się meble zamawiane na wymiar do konkretnego pomieszczenia – narożniki z barkiem salonowe, kanapa czy rogówka doskonale oddzielą strefę wypoczynkową od pozostałej przestrzeni mieszkania. W zależności od metrażu pomieszczenia oraz ilości mebli, możemy wybrać narożnik z zagłówkami lub bez. Obecność zagłówków sprawia, iż strefa wypoczynku jest wydzielona wyraźniej, jednak odbierają one rogówce lekkość. Oczywiście nieco cięższe meble wypoczynkowe doskonale sprawdzą się w wielu mieszkaniach o ograniczonym metrażu, jednak nie w tych najmniejszych, gdzie liczy się każdy centymetr kwadratowy przestrzeni. Zamawiając rogówkę do mieszkania o małym metrażu, warto postawić na jasne, gładkie obicie, dzięki któremu mebel nie przytłoczy niewielkiego wnętrza. 

Narożniki z połkami, z barkiem

Narożnik z półkami

Dzięki wydzieleniu strefy wypoczynkowej za pomocą narożnika wykonanego na zamówienie klienta, dopasowanego do konkretnego wnętrza, wiele zyskujemy, za sprawą możliwości wykorzystania mebla na kilka sposobów. Jednak aby było to możliwe, już na etapie projektu rogówki musimy pomyśleć o odpowiednim zagospodarowaniu całego salonu. Pozwoli nam to podjąć decyzję, jakie dodatkowe wyposażenie powinna posiadać kanapa narożna. Dobrym rozwiązaniem okazuje się zwykle np. narożnik z półkami, który nie tylko wydzieli miejsce do odpoczynku, ale będzie też pełnił funkcję estetycznej, domowej biblioteczki. Ciekawym rozwiązaniem jest także narożnik z barkiem,. Niewątpliwie w mieszkaniu o niewielki metrażu zwykle nie możemy sobie pozwolić na barek wolnostojący, ponieważ zwyczajnie brakuje na niego miejsca.  

ZOBACZ

NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE

WSZYSTKIE NAROŻNIKI

WYKONUJEMY POD WYMIAR KLIENTA

Wystarczy nam przesłać wymiar a my przygotujemy wizualizacje graficzną oraz wstępną wycenę.