Blog

Narożnik w kształcie litery U

narożnik półokrągły

Wygodne spanie – podstawa pokoju gościnnego

Podstawowym meblem w pokoju gościnnym jest wygodne, komfortowe łóżko, my jako producent sof i narożników kładziemy duży naciska właśnie na wygodę. Dwuosobowe narożniki w kształcie podkowy ze świeżym i regularnie czyszczonym materacem sprawią że atmosfera w mieszkaniu będzie dużo przyjemniejsza.

Jednakże często nie możemy pozwolić sobie na wygospodarowanie pomieszczenia pełniącego funkcję wyłącznie pokoju gościnnego, przez to na co dzień taki pokój jest np. gabinetem. W takim przypadku wstawienie hotelowego, dwuosobowego łóżka nie jest możliwe natomiast idealnie sprawdzi się wygodna sofa lub narożnik w kształcie litery U .

Narożnik w kształcie podkowy – Salon i pokój gościnny

Rozkładane narożniki w kształcie litery U oraz sofy stanowią najlepsze rozwiązanie do pomieszczeń, które z założenia mają pełnić funkcję salonu oraz pokoju gościnnego jednocześnie. Wybierając tego typu mebel należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wymiar pojemnika na pościel, jeśli taki w ogóle występuje, rozmiar powierzchni do spania, komfort wypełnienia oraz formę rozkładania. Warto wybrać model narożnik w kształcie podkowy wyposażony w pojemnik na pościel, aby nie marnować w naszym pomieszczeniu miejsca na dodatkową skrzynię przeznaczoną na kołdrę i poduszkę. Narożnik od producenta używany na co dzień jako mebel wypoczynkowy i sporadycznie jako łóżka dla gości powinien charakteryzować się naprawdę wysokiej jakości wypełnieniem, które nie jest podatne na odkształcenia. 

Jeśli decydujemy się na urządzenie pokoju gościnnego w jednym pomieszczeniu wraz z salonem warto zadbać o to, by goście mieli możliwość wypoczynku w komfortowych warunkach. Zadbajmy o to, aby salon był urządzony w neutralnych, jasnych kolorach, a także o  wydzielenie gościom strefy do przechowywania ich prywatnych rzeczy. 

Rozkładany narożnik w kształcie litery U jest jednym z najchętniej wybieranych mebli salonowych, a dzięki wygodnym systemom rozkładania i wysokiej jakości wypełnieniu doskonale sprawdzi się jako mebel do spania przeznaczony dla gości. Jeśli postawimy na dobrej jakości narożnik od producenta Corneros zagwarantujemy swoim gościom komfort spania porównywalny do spania na standardowym podwójnym łóżku z wygodnym materacem. Wielozadaniowe sofy narożne sprawdzą się zarówno jako dodatkowe spanie dla gości, jak i wygodne meble o sporej powierzchni wypoczynkowej użytkowane na co dzień przez domowników.

Narożnik w kształcie litery U
Narożnik w kształcie litery U

Jak urządzić pokój gościnny?

Oddzielny pokój dla gości najłatwiej wygospodarować w domu jednorodzinnym, jednak w bloku często również jest to możliwe. Natomiast jeśli nie posiadamy wystarczającej liczby pomieszczeń, aby móc wydzielić odrębny pokój gościnny, wystarczy wygospodarowanie powierzchni na strefę gościnną w salonie lub innym pomieszczeniu.

Projekt pokoju gościnnego możemy oprzeć na wystroju pokojów hotelowych – powinien opierać się na komforcie, wygodzie, ciszy i neutralnych barwach. Warto również odizolować pokój gościnny od domowych ciągów komunikacyjnych. 

Narożnik w kształcie podkowy
Narożnik w literę U

Narożnik w literę U – warto jeszcze zaopatrzyć pokój gościnny?

Wygodne łóżko lub rozkładane narożniki pokojowe to podstawa wyposażenia pokoju gościnnego, warto jednak zagwarantować gościom również dostęp do szafki nocnej, małej komody, a także krzesła. Ciekawym pomysłem będzie również niewielkie biurko z ustawionym na nim lustrem lub toaletka. 

Pokój gościnny nie powinien być traktowany jako domowy składzik niepotrzebnych rzeczy, zadbajmy o to, aby gościom nie zawadzały niepotrzebne sprzęty i przedmioty. Pamiętajmy również o dodatkach, które powinny być stonowane i pasujące do wystroju – tak jak ma to miejsce w pokojach hotelowych. Nie sprawdzą się raczej nasze prywatne fotografie czy plakaty.

Możemy także zadbać o rozrywkę i relaks naszych gości, umieszczając w pokoju radio lub telewizor. Nie zapominajmy o prywatności odwiedzających nas osób – w oknach muszą znaleźć się odpowiednie rolety lub zasłony.

ZOBACZ

NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE

WSZYSTKIE NAROŻNIKI

WYKONUJEMY POD WYMIAR KLIENTA

Wystarczy nam przesłać wymiar a my przygotujemy wizualizacje graficzną oraz wstępną wycenę.