Blog

Narożnik modułowy producent

Narożnik modułowy producent corneros

Narożnik modułowy i inne meble tapicerowane w aranżacjach w stylu glamour
Styl glamour pochodzi ze słonecznej Kalifornii, jednak coraz większe uznanie znajduje także w Europie. Szał na tego typu aranżacje nie ominął również naszego kraju. Polacy, a przede wszystkim Polki, z coraz większym zapałem dodają swoim wnętrzom koloru i blasku. Dowiedz się, czym jest styl glamour i jakie elementy wyposażenia warto do niego włączyć. Jaką rolę odgrywają w nich meble tapicerowane? Czy narożnik modułowy pasuje do wnętrza w stylu glamour?

Czym charakteryzuje się styl glamour?
Angielskie słowo glamour to w wolnym tłumaczeniu szyk, splendor, ale także przepych. Już sama nazwa w bardzo obrazowy sposób opisuje charakterystyczne cechy tego stylu. Wyróżnia się on blaskiem, tajemnicą, a nawet pewnego rodzaju ekstrawagancją. Wnętrza w stylu glamour są pełne takich elementów, jak: szklane blaty, kryształowe żyrandole, wygodne i duże narożniki modułowe. Także lustra w bogato rzeźbionych ramach oraz meble nawiązujące stylem do baroku świetnie wpiszą się w aranżację w stylu glamour. Styl ten wywodzi się z Hollywood lat czterdziestych i pięćdziesiątych. To właśnie w ten sposób urządzały swoje wille ówczesne gwiazdy kina i telewizji. Choć rzadko kiedy pojawiały się wtedy duże narożniki modułowe, już w tych latach we wnętrzach w stylu glamour obecne były duże kanapy narożne.

Tapicerowany narożnik modułowy w stylu glamour
Wiele osób zastanawia się, jak urządzić wnętrze w stylu glamour. Jakie meble wstawić do domu lub mieszkania, z jakich dodatków skorzystać? Jednym z bardzo ciekawych pomysłów jest inwestycja w meble tapicerowane. Może to być na przykład narożnik modułowy. Producent mebli tapicerowanych Corneros posiada szeroką ofertę narożników, sof i kanap idealnych do wnętrz w stylu glamour. Dlaczego właśnie tego typu meble – tapicerowane – warto wykorzystać, urządzając wnętrze w omawianym stylu?

Narożnik modułowy doskonale sprawdzi się w salonach urządzanych w stylu glamour, ponieważ może naprawdę imponować swoją wielkością. Obecność wielu dużych, masywnych mebli to cecha charakterystyczna wnętrz w stylu glamour. Wyposażając swoje wnętrze w duże kanapy narożne możemy mieć pewność, że przyciągną one oko odwiedzających i będą prawdziwymi gwiazdami aranżacji. Tapicerowane meble tego typu dostępne są także w bardzo wielu różnych wersjach kolorystycznych. Warto wiedzieć, że gra kolorów ma bardzo duże znaczenie w stylu glamour. Narożniki rozkładane w kolorze intensywnej czerwieni lub butelkowej zieleni mogą być właśnie tymi elementami wyposażenia wnętrza, który zadecydują o jego niezwykłym charakterze.

O czym jeszcze warto pamiętać?
Duże narożniki rozkładane to jednak nie wszystko. Aby nasze mieszkanie mogło nosić miano takiego, które urządzone zostało w stylu glamour, powinno ono charakteryzować się kilkoma istotnymi szczegółami. Bardzo ważne jest oświetlenie. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie światło naturalne, jeżeli jednak nie mamy dostępu do dużych okien wychodzących na odpowiednią stronę świata – nic straconego. Wystarczy odpowiednio dobrać sztuczne oświetlenie. W salonach i jadalniach glamour doskonale sprawdzą się kryształowe żyrandole i lampy. Istotny jest efekt odbijania światła, który nadaje całemu wnętrzu niezwykłego blasku. Właśnie dlatego we wnętrzach glamour tak wiele jest elementów szklanych lub kryształowych.

Urządzając mieszkanie w stylu glamour nie bójmy się kontrastów. Mocne kolory tapicerowanych mebli czy czarno białe pasy na ścianach będą tworzyły nie tylko nowoczesne i ekskluzywne, ale także przytulne wnętrze, które przyciąga oryginalnością.

ZOBACZ

NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE

WSZYSTKIE NAROŻNIKI

WYKONUJEMY POD WYMIAR KLIENTA

Wystarczy nam przesłać wymiar a my przygotujemy wizualizacje graficzną oraz wstępną wycenę.