Blog

Narożnik kanapa

Dodtaki do narożników na zamówienie

Trendy w urządzaniu salonu kiedyś i dziś

W każdym domu powinna znajdować się przestrzeń, w której spędzamy czas, przyjmujemy gości, czy też po prostu odpoczywamy. Takim domowo-reprezentacyjnym pomieszczeniem jest zazwyczaj salon. Słysząc słowo “salon,” przed oczami od razu staje nam wygodny narożnik kanapa lub sofa, znajdująca się w przytulnym, ciekawie urządzonym pomieszczeniu. No właśnie. Jak kiedyś urządzano salony? I jak urządzamy je dzisiaj?

Ostatni krzyk mody sprzed lat

W każdej branży panują pewne trendy. Wnętrzarstwo nie jest wyjątkiem. Cofając się do przełomu wieków, uwagę zwraca np. narożnik kanapa do salonu, która zawsze musiała wyglądać w określony sposób. Często nie była ona rozkładana, przez co sprawdzała się w zasadzie tylko w użytku dziennym. Już kilkadziesiąt lat temu popularnym meblem był również narożnik do spania, który stwarzał dodatkową przestrzeń sypialną dla gości.

Narożnik kanapa laptop

Jeszcze kilkanaście lat temu, w salonach panowały wyraźne, stosunkowo ciemne barwy, takie jak bordo, wiśnia, czy granat. Na szczęście zazwyczaj był to kolor znajdujący się na jednej lub dwóch ścianach. Reszta była delikatniejsza, pomalowana zazwyczaj na kolor beżowy, piaskowy lub jasnoszary. Oprócz tego, aranżacje powstające 10-15 lat temu, bardzo często były inspirowane naturą. Zwierzęce wzory, takie jak zebra, czy też lamparcie cętki można było znaleźć np. na dywanach lub poduszkach, ułożonych na kanapie.

Wspominając jeszcze dawniejsze trendy – kiedyś, w modnym wnętrzu nie mogło zabraknąć meblościanki, która stanowiła swoisty symbol dobrego smaku. Naszym babciom ciężko było również wyobrazić sobie salon bez firanek lub zasłon, a także roślin, najlepiej dużych, znajdujących się w masywnych donicach.

Dzisiejsze trendy

Aranżacje, które obecnie powstają, to często złożone kształty i wymieszane barwy Z drugiej strony popularnością cieszą się również prostota i minimalizm, a jednocześnie funkcjonalność i komfort. Z tego powodu, w nowoczesnych salonach pojawiają się zazwyczaj duże, wygodne meble, umożliwiające spędzanie czasu z całą rodziną. Nowoczesny design, wysokiej jakości materiały i ciekawa forma to znak rozpoznawczy modnych obecnie mebli. W naszych salonach coraz częściej pojawia się również rozkładana kanapa lub sofa do spania. Tego typu meble są funkcjonalne i praktyczne.

Podczas urządzania salonu zazwyczaj staramy się unikać nadmiaru przedmiotów. Pomieszczenie ma być możliwie przestronne, a jednocześnie przytulne. Z tego powodu obecnie raczej unikamy ciężkich zasłon zastępując je roletami lub drewnianymi żaluzjami. Unikamy meblościanek, czy też przytłaczających, dużych dywanów. W zapomnienie odchodzi również zwyczaj ustawiania na półkach dużej ilości dekoracyjnych przedmiotów. W dużej mierze podyktowane jest to pragmatyzmem i chęcią zaoszczędzenia czasu, który musielibyśmy poświęcać na odkurzanie i mycie wszystkich bibelotów.

Ponadto, w salonach bardzo często stawiamy obecnie na komplety mebli, będące np. połączeniem regału z kompletem półek i stolikiem do kawy. Oprócz narożników, sof i kanap, do salonów bardzo często trafiają również wygodne fotele lub pufy. Taka różnorodność mebli ożywia aranżację, dodatkowo nadając wnętrzu przytulności i domowego charakteru.

ZOBACZ

NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE

WSZYSTKIE NAROŻNIKI

WYKONUJEMY POD WYMIAR KLIENTA

Wystarczy nam przesłać wymiar a my przygotujemy wizualizacje graficzną oraz wstępną wycenę.