Blog

Najnowsze trendy – jak urządzić wnętrze

Najnowsze trendy

Moda nieustannie się zmienia. Dotyczy to nie tylko kwestii ubioru, ale też urządzania wnętrz. Jakie są najnowsze trendy w urządzaniu domów? Czy 2022 rok wprowadza coś nowego czy może jest to kontynuacja trendów z poprzednich lat? Dzisiaj postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się tej sprawie i wyjaśnić, jak modnie urządzać domy w 2022 roku.

Natura i ekologia wciąż są w modzie

Ostatnie kilka lat to zdecydowana dominacja motywów związanych z naturą i ekologią. Skutkuje to ogromną popularnością koloru zielonego. Wykonane w tej barwie dywany czy narożniki to z pewnością trafiony wybór. Meble natomiast to przede wszystkim produkty drewniane. Niezmiennie w kwestii szaf, szafek czy stołów dominują kolory stonowane, takie jak biel czy czerń, jednak motywy naturalistyczne, jak brąz czy zieleń również sprawdzą się doskonale. Zwłaszcza w kuchni lub w łazience.

Warto pamiętać, że moda na naturę to nie tylko estetyka mebli, ale również kwestia tego, z czego i jak powstają meble i inne elementy wyposażenia. Dzisiaj ceni się rozwiązania ekologiczne. W 2022 roku kontynuowany jest trend polegający na wyborze rozwiązań przyjaznych środowisku.

Nie zapominaj o roślinach!

Nie ma mowy o wnętrzu naturalistycznym bez roślin. W zasadzie im więcej kwiatów – małych i dużych – tym lepiej. Warto znaleźć dla nich ciekawe miejsca, aby nie zagracały wnętrza, a jednocześnie stanowiły ozdobę. Niektóre z naszych narożników doskonale nadają się do postawienia kwiatu dzięki obecności blatów czy półek. Warto też wykorzystać wszystkie wolne kąty, aby umieścić w nich kwiaty stojące, często rosnące aż do sufitu.

meble i pozostałe elementy

Komfortowe narożniki rozkładane, meble i pozostałe elementy wyposażenia

W zasadzie od początku XXI w modzie doceniana jest wygoda. To ogólny trend, dotyczący wielu obszarów. Dzisiaj w pierwszej kolejności patrzymy na wygodę ubrań, komfort zapewniany przez samochody, a także gwarantowany przez wyposażenie wnętrza. Estetyka jest istotna, ale zrozumieliśmy, że przede wszystkim zawsze chcemy czuć się dobrze. Widać to wyraźnie po najczęściej wybieranych meblach, w tym również narożnikach.

Szafy, szafki, czy komody mają być pojemne, pełne półek i zaplanowane w sposób racjonalny. Wygodne otwieranie to podstawa. Natomiast meble z funkcją spania, narożniki czy kanapy wyposażone są w półki, gniazda ładowania, blaty, stoliki, czy barki. Powierzchnia użytkowa takiego mebla powinna być jak największa, a jednocześnie mebel powinien zajmować względnie mało miejsca. Warunki te spełniają oferowane przez nas narożniki, gwarantujące najwyższy poziom komfortu.

Obecnie użytkownicy kojarzą komfort z możliwością dostosowania rozwiązań do swoich potrzeb indywidualnych. W ten trend doskonale wpisują się narożniki modułowe. Dołączenie do projektu pewnych elementów i wykluczenie niektórych to komfort, o jakim kiedyś można było tylko marzyć. Dzisiaj to rzeczywistość, a o poszczególnych elementach mebla, a także o kształcie narożnika decyduje jego użytkownik. Oczywiście możliwość dostosowania do indywidualnych preferencji to również cechy innych nowoczesnych mebli. Wielu producentów wyposażenia salonów, sypialni, kuchni czy łazienek oferuje rozwiązania modyfikowane na życzenie klienta.

komfortowy narożnik

Trendy i ich zmiany

Czy 2022 rok to nowe trendy czy kontynuacja już obecnych? Na podstawie powyższego opisu tego, co jest dziś modne, można stwierdzić, że zmienia się stosunkowo niewiele. To co było modne 2-3 lata temu, w większości wciąż jest dzisiaj pożądane. Nie oznacza to jednak, że moda stoi w miejscu. Przykładowo, zieleń jest w modzie niezmiennie od wielu lat. Jednak nie dominuje już w tak dużym stopniu. Niemal równie chętnie w 2022 roku wybierane są też elementy wyposażenia w kolorze niebieskim czy nawet fioletowym. Żadną nowością nie jest też moda na komfort, jednak meble są dzisiaj jeszcze bardziej funkcjonalne niż kilka lat temu.

Zależy Ci na urządzeniu wnętrza zgodnie z obowiązującymi trendami? To nic trudnego, wystarczy że będziesz się kierować naszymi prostymi wskazówkami. Najlepiej zacząć od wyboru któregoś z naszych narożników, a następnie przejść do urządzania reszty przestrzeni.

ZOBACZ

NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE

WSZYSTKIE NAROŻNIKI

WYKONUJEMY POD WYMIAR KLIENTA

Wystarczy nam przesłać wymiar a my przygotujemy wizualizacje graficzną oraz wstępną wycenę.