Blog

Łóżko dla dziecka

Kupujemy meble do pokoju dziecięcego. Kanapy rozkładane pod wymiar i pozostałe praktyczne wyposażenie

Aranżacja pokoju dziecięcego zwykle jest dla rodziców ogromnym przeżyciem. Dla wielu z nich odpowiednie urządzenie tego pomieszczenia jest ważniejsze niż wyposażenie i wystrój salonu lub sypialni.  Ażeby pokój dla dziecka był zarówno estetyczny, jak i praktyczny oraz bezpieczny, powinniście zadbać o każdy detal.

Jak urządzić pokój dla dziecka?

Podczas urządzania pokoju dziecięcego, warto, abyście wzięli pod uwagę gusta samego lokatora, o ile tylko nie mówimy o przedszkolaku. Uwzględnienie preferencji dziecka sprawi, iż będzie się ono czuło w pomieszczeniu swobodnie i komfortowo. Nie bez znaczenia jest również wiek dziecka – zupełnie inaczej powinien być wyposażony pokój dla malucha, a inaczej dla nastolatka. Pokój powinnien mieć wydzielone konkretne strefy: wypoczynkową, do zabawy i do nauki. Do podstawowego wyposażenia należą takie meble, jak kanapa, biurko, szafa, czy regał na książki. Nie obejdzie się również bez pojemników na zabawki i kilku innych dodatków. Szeroki wybór elementów wyposażenia do pokojów dziecięcych sprawia, iż wystarczy odrobina kreatywności i fantazji, abyście stworzyli prawdziwy pokój marzeń.

Duży wybór mebli dziecięcych

Dobre meble do pokoju dziecięcego to takie, które są przebadane pod względem bezpieczeństwa. Podczas zakupów koniecznie zwróć uwagę na ich wykonanie – czy posiadają zaokrąglone krawędzie, a materiały konstrukcyjne są nietoksyczne? Niektóre modele posiadają specjalne paski umożliwiające przymocowanie mebla do ściany. Najważniejsze elementy wyposażenia pokoju dziecięcego, o których musicie pamiętać, to:

Łóżko dla dziecka

Łóżka, wersalki, czy sofy dziecięce powinny cechować się przede wszystkim wygodą i funkcjonalnością. Warto postawić na wysokiej jakości kanapy rozkładane pod wymiar, które gwarantują bezpieczeństwo, komfort snu oraz zwiększenie przestrzeni użytkowej pokoju po złożeniu.

Biurko

Jest to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia pokoju dziecięcego. Powinniście zwrócić szczególną uwagę na szerokość blatu oraz liczbę szuflad.

Szafy, szafki i kredensy

Meble dziecięce powinny być trwałe, praktyczne oraz pojemne. W dużych szafach ściennych, ich mniejszych wersjach stojących oraz w rozmaitych kredensach pomieścić musi się bowiem zarówno odzież, jak i zabawki, przybory i inne drobiazgi.

Zróżnicowane  łóżek dziecięcych i wybór najlepszego

Łóżka dla dzieci, spośród których możecie wybierać, różnią się wielkością, kształtem i materiałem wykonania. Dużą popularnością cieszą się modele z motywami bajkowymi i sofy wykonywane pod wymiar. Jak już wspomnieliśmy, warto, abyście zwrócili szczególną uwagę na  kanapy rozkładane pod wymiar, które mogą służyć zarówno do odpoczynku, jak i do zabawy. Funkcja rozkładania doskonale sprawdzi się w przypadku nocnego snu, ale też podczas krótkich drzemek w ciągu dnia. Dobrze dobrane kanapy dla dzieci pełnią również role dekoracji pokoju. Przed zakupem sprawdźcie konieczne, czy kanapę łatwo utrzymać w czystości, gdyż w przypadku mebli do pokoju dziecięcego jest to szczególnie istotne.

Rozkładana kanapa z funkcją przechowywania pościeli to jeden z najlepszych wyborów zarówno w przypadku pokoju dziecięcego, jak i młodzieżowego. Zastanawiając się nad wyborem konkretnego modelu, uwzględnijcie wielkość i układ pomieszczenia oraz gust i potrzeby młodego człowieka. Nie zapominajcie także o doborze odpowiedniego wypełnienia mebla, ma to bowiem wpływ na zdrowie kręgosłupa. Najczęściej stosowane są dziś elastyczna pianka oraz sprężyny faliste. Zależnie od oczekiwań istnieje możliwość dowolnej modyfikacji koloru i rodzaju tapicerki oraz montażu dodatkowych oparć i nóżek.

ZOBACZ

NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE

WSZYSTKIE NAROŻNIKI

WYKONUJEMY POD WYMIAR KLIENTA

Wystarczy nam przesłać wymiar a my przygotujemy wizualizacje graficzną oraz wstępną wycenę.