Blog

Narożniki stylowe

Narożniki stylowe

Funkcjonalne wnętrza. Jak urządzić niewielkie mieszkanie?

Niewielkie wnętrze nie musi wcale wywoływać uczucia przytłoczenia, może natomiast być całkiem funkcjonalne. Warunkiem koniecznym, aby to osiągnąć, jest umiejętne urządzenie wnętrza. Według jakich zasad wyposażyć niewielkie mieszkanie? Jakie sprytne rozwiązania zwiększą jego funkcjonalność? Jakie kanapy stylowe wybrać? Jak wyposażyć wnętrze, aby powiększyć je przynajmniej optycznie?

Narożniki stylowe do niewielkich mieszkań

Kwestią podstawową jest zakup zgrabnych i niezbyt dużych mebli, mogą to być narożniki stylowe i eleganckie. Warto zastanowić się nad niezbędną liczbą i pojemnością szafek i szuflad, które mają się znaleźć w mieszkaniu. Zastanawiając się nad dobraniem łóżka do salonu, zamiast masywnej sofy, wybierz raczej  nowoczesną kanapę modułową.

Warto pomyśleć też nad zakupem mebli składanych. W kwestii łóżka wydaje się to wręcz oczywistością, gdyż składana kanapa stylowa, czy też ewentualnie sofa to najbardziej praktyczne rozwiązanie. Łóżko takie w nocy zagwarantuje Ci wygodny wypoczynek, za dnia zabierając niewiele tak cennej przestrzeni. Drugim, obok łóżka, elementem zajmującym przeważnie dużo przestrzeni, jest stół. Warto zatem zastanowić się nad wyborem modelu rozkładanego, który na co dzień nie zastawia salonu, a w razie potrzeby zawsze można wydłużyć i poszerzyć blat. W wyjątkowo małych mieszkaniach można też rozważyć zastąpienie stołu składaną ladą, która po złożeniu w całości znajduje się na ścianie.

Narożniki stylowe modułowe

Ażeby oszczędzić miejsce w salonie czy sypialni, ogranicz liczbę elementów wyposażenia. Wybieraj zatem meble wielofunkcyjne, takie jak np. Narożniki stylowe modułowe. Nie tylko pozwoli Ci ona dobrze wypocząć w nocy, jak i za dnia, ale jej szuflady i skrytki idealnie sprawdzą się również, przechowując przedmioty duże i małe. Ponadto, Twoją uwagę powinna przykuć nowoczesna sofa z  rozkładanym blatem lub podstawką do laptopa. Powyższe funkcjonalności pozwalają zrezygnować ze stolika kawowego, a nawet biurka.

Eleganckie Narożniki modułowe

Zanim rozpoczniesz urządzanie poszczególnych pomieszczeń, zaplanuj dokładnie jak je urządzić. Kluczową kwestią jest wybór odpowiednich mebli – nietypowe narożniki eleganckie , ale także zamysł ich ustawienia. Zadbaj o to, aby pomiędzy poszczególnymi elementami wyposażenia nie było przerw, które są równoznaczne z marnowaniem cennej przestrzeni. Najlepiej zakupić meble na wymiar po uprzednim dokładnym zmierzeniu każdego pomieszczenia. Jeżeli planowanie nie przebiega po Twojej myśli, sofa wciąż jest za duża, nie możesz zmieścić nigdzie niezbędnej szafki, ani znaleźć miejsca dla stołu, skontaktuj się z projektantem wnętrz. Specjalista tego rodzaju posiada umiejętności i doświadczenie w urządzaniu funkcjonalnych pomieszczeń.

Nietypowe narożniki

Proste i skuteczne rozwiązania

Często wystarczy zastosować kilka prostych tricków, aby znacząco poprawić funkcjonalność małego mieszkania, a także optycznie je powiększyć. Poniżej kilka wskazówek: 

Wykorzystaj lustra – znacząco powiększają optycznie wnętrze, dlatego dobrymi rozwiązaniami są lustrzane drzwi szafy, czy też lustro na ścianie w salonie.

Powieś telewizor – umieszczając urządzenie na ścianie, możesz zrezygnować z szafki czy podstawki, zyskując tym samym dodatkową przestrzeń.

Zmywarka i pralka w zabudowie – urządzenie AGD to kolejny, duży mebel zagracający  łazienkę lub kuchnię. Problem rozwiązuje wybór pralek, zmywarek i piekarników do zabudowy, oraz wykorzystanie ich górnych części jako blatów lub półek. 

Zamiast krzeseł, otwierane fotele i pufy –  zastąpią dodatkowe kredensy i szuflady.

ZOBACZ

NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE

WSZYSTKIE NAROŻNIKI

WYKONUJEMY POD WYMIAR KLIENTA

Wystarczy nam przesłać wymiar a my przygotujemy wizualizacje graficzną oraz wstępną wycenę.