Blog

Kanapy narożne

kanapy narożne na wymiar

Kanapy narożne – meble do każdego wnętrza

Cechujące się wyjątkową funkcjonalnością narożniki są coraz chętniej kupowanymi meblami wypoczynkowymi, które wypierają dominujące dotychczas sofy. Konkretne modele znacząco różnią się stylem oraz rozmiarem, mimo to czasami trudno wkomponować je w niewielkie wnętrze. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być wybór kanapy narożnej tworzonej pod wymiar, którą bez trudu dopasujecie zarówno do przestronnego, jak i całkiem niewielkiego pomieszczenia. Co powinniście wiedzieć o kanapach narożnych, aby dokonać optymalnego wyboru?

Rozkładane kanapy narożne – konstrukcja i  dostosowanie do potrzeb

Kanapy narożne pełnią dwojaką funkcję – zapewniają dodatkowe miejsca wypoczynkowe za dnia, jak i miejsce noclegu w nocy. Zaletą łóżek tego typu są pojemniki, do których schować można pościel. Nie zawsze jednak będziecie w stanie dopasować gotowy mebel do metrażu, jakim dysponujecie. Problem pojawia się również w przypadku pomieszczeń o niestandardowym kształcie lub umeblowaniu. W takich przypadkach doskonale sprawdzają się kanapy narożne pod wymiar. Dzięki temu, iż są one produkowane bezpośrednio na  zamówienie, doskonale wkomponują się w każde wnętrze. Kanapy tworzone na wymiar posiadają różne konstrukcje. Do najpopularniejszych mechanizmów na wyposażeniu kanap należą:

System Delfin – wyjątkowo prosty w obsłudze. Pod siedziskiem sofy znajduje się wysuwany wózek, dzięki któremu szybko i wygodnie rozłożycie mebel.

System DL – kanapy rozkładanie, system polega na uniesieniu i przesunięciu siedziska, do przodu, natomiast w wolną przestrzeń wkładane jest oparcie. Uzyskana w ten sposób powierzchnia spania jest równa i sprężysta.

System belgijski – mechanizm przypominający rozwiązanie stosowane w łóżkach polowych. Cechą specyficzną, przemawiająca na niekorzyść narożników z tym systemem jest brak pojemnika na pościel.

Klik-klak – system spotykany w narożnikach, lecz stosowany jest głównie w wersalkach. Jego zaletą jest szybkość rozkładania i składania łóżka. Konstrukcja ta dzieli powierzchnię spania na dwie części.

Wygodny system modułowy

Nowoczesne narożniki modułowe umożliwiają Wam dowolne zaprojektowanie mebla. W zależności od potrzeb możecie zmienić układ elementów konstrukcyjnych kanapy i szerokość powierzchni kanapy narożne z funkcją spania codziennego. Poprzez zestawienie ze sobą różnych elementów możecie tworzyć swoje własne niewielkie kanapy narożne, jak i dominujące przestrzeń meble wypoczynkowe w kształcie litery L lub U. Umożliwia to dowolną zmianę aranżacji i wyglądu pomieszczenia. Dobrej jakości meble modułowe wyposażone są często w atrakcyjne dodatki, takie jak barek, szuflady lub pojemniki na kubki.

Znajdź swój styl

Dzięki naszej szerokiej ofercie, możecie dziś wybrać kanapę wykonaną w niemal dowolnym stylu. Dokonując zakupu, weźcie pod uwagę wygląd pomieszczenia, uwzględnijcie nowoczesność wystroju – i po raz kolejny – przestronność pomieszczenie. Do najczęściej wybieranych przez naszych Klientów stylów należą:

Styl angielski – kanapy charakteryzujące się masywnością, solidnym oparciem oraz zaokrąglonymi podłokietnikami. Tapicerka jest jednolita, zazwyczaj w odcieniu szarości, beżu lub écru. Popularny jest też motyw kwiatowy.

Styl prowansalski – niewielkie meble, wykonane z jasnego materiału, posiadają charakterystyczne pikowania i kabriolowe nóżki.

Styl skandynawski – cechuje się prostotą, naturalnością, minimalizmem i wygodą. Dominuje czerń i biel, często pojawia się również popiel.

ZOBACZ

NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE

WSZYSTKIE NAROŻNIKI

WYKONUJEMY POD WYMIAR KLIENTA

Wystarczy nam przesłać wymiar a my przygotujemy wizualizacje graficzną oraz wstępną wycenę.