Blog

Jak istotna jest kolorystyka narożnika?

kolorowy narożnik

Ze względu na stosunkowo duże rozmiary, narożnik z wysokim oparciem stanowi kluczowy element wystroju wnętrza, który znacząco wpływa na całokształt odbioru wizualnego. Wybór stonowanych, neutralnych kolorów dla narożnika z wysokim oparciem np. szarego czy beżowego pozwala na większą dowolność w wystroju pomieszczenia i zróżnicowanie dodatków oraz tonacji pozostałych mebli. Jeśli zależy nam na nasyconych kolorach, które uczynią nasze wnętrze bardziej energetycznym, dużą popularnością cieszą się np. narożniki w odcieniu zieleni i narożniki niebieskie.

Często wybieraną opcją jest również zastosowanie innych kolorów tkanin w elementach tworzących narożnik z dostawianą pufą, mogą być to odcienie kontrastujące na siedziskach, oparciach i regulowanych zagłówkach czy dostawianych pufach.

Nie bez znaczenia jest kwestia dotycząca ilości naturalnego światła dziennego, jakie wpada do naszego pomieszczenia przez okna. Okna wychodzące na stronę południową z pewnością zapewniają wystarczającą ilość światła i możemy wówczas pokusić się o narożnik wielofunkcyjny w głębokich ciemnych kolorach, natomiast jeśli pokój jest zaciemniony warto postawić na jaśniejsze tonacje.

Dzięki szerokiej i kompleksowej ofercie producentów, wybierając narożnik z głośnikami od producenta Corneros możemy tak dobrać ich kolor, aby dobrze komponowały się z odcieniem tkaniny. Także wprowadzenie szeregu udogodnień, takich jak drewniane półki, które posiada narożnik z półkami w plecach, ruchomy stolik pod laptop czy panel audio nie zaburzają estetycznej spójności narożnika wielofunkcyjnego, dzięki odpowiednio dobranej kolorystyce tych dodatków.

Pożądane właściwości tkaniny obiciowej narożnika

Geometryczna bryła i kolorystyka narożnika w połączeniu z ciekawą tkaniną o właściwościach hydrofobowych to nie tylko doskonały design, ale także zaleta w kwestii utrzymania narożnika w czystości. Tkanina tapicerska pokryta specjalną warstwą hydrofobową, opóźnia wchłanianie i sprawia, że ciecz skrapla się na powierzchni narożnika wielofunkcyjnego, zyskujemy więcej czasu na reakcję i zebranie płynu np. papierowym ręcznikiem czy ściereczką, co chroni tkaninę przed plamami.

Dla właścicieli czworonogów istotny jest dobór takiej tkaniny, która nie będzie problematyczna, jeśli chodzi o utrzymanie w czystości – pet friendly. Gładkość powierzchni ogranicza przyczepność i ułatwia czyszczenie kurzu czy sierści. Ważna jest także wysoka odporność na mechacenie czy płowienie pod wpływem promieni słonecznych.

Niektóre z tkanin wprowadzają akcent luksusu np. obicie welurowe posiadające mikrowłoski, przez co są niebywale przyjemne w dotyku, inne z bardzo krótkim włosiem np. velvet mają błyszczącą powierzchnię.

ZOBACZ

NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE

WSZYSTKIE NAROŻNIKI

WYKONUJEMY POD WYMIAR KLIENTA

Wystarczy nam przesłać wymiar a my przygotujemy wizualizacje graficzną oraz wstępną wycenę.