Salon w stylu skandynawskim – charakterystyka i wybór sofy

 

Salon w stylu skandynawskim powinien być przede wszystkim jasny oraz przestronny, oparty na naturalnych kolorach oraz materiałach. Styl skandynawski jest hołdem złożonym ekologii, inspirującym do aranżacji komfortowych i przestronnych wnętrz. Wykonany w tym stylu salon musi być bezpretensjonalny, wyposażony wyłącznie w najpotrzebniejsze meble o prostej formie lub organicznych kształtach.

 

Co charakteryzuje styl skandynawski?

 

Styl skandynawski jest przytulny, a jednocześnie bywa zimny.  Jest również oparty na naturalnych materiałach w neutralnych kolorach, zazwyczaj bielach i szarościach.  Coraz chętniej urządzamy w tym stylu salony – minimalistyczne, wygodne i zachęcające do odpoczynku. Wyjątkowa, wygodna kanapa z funkcją spania codziennego czy narożnik to serce minimalistycznego salonu w stylu skandynawskim. Sofa powinna być jednocześnie idealnie współgrającą z całym salonem dekoracją oraz miejscem do spokojnego wypoczynku, my jako producent narożńików zwracamy uwagę na każdy detal. 

 

Co najmniej od kilku lat styl skandynawski cieszy się dużą popularnością. a jego zwolenników ciągle przybywa. Najważniejsze cechy mebli w stylu skandynawskim to jasne kolory obić z naturalnych tkanin oraz konstrukcja wykonana z naturalnego drewna. Dominujące kolory to wszelkie odcienie szarości, beżu i bieli, pojawia się także błękit. Jednakże w salonie w stylu skandynawskim możemy przełamać ogólnie panujące zasady i postawić na mebel wypoczynkowy – sofę czy narożnik – w wyrazistym, odznaczającym się kolorze, takim jak zielony, żółty, niebieski bądź jakikolwiek kolor pastelowy. 

 

Skandynawski minimalizm – jaką sofę wybrać?

 

Skandynawski minimalizm oparty jest na naturalności. Na podłodze w skandynawskim salonie musi obowiązkowo znaleźć się naturalna, jasna drewniana podłoga do której dobieramy meble w podobnym, harmonijnym tonie. W skandynawskim salonie nie odnajdziemy zbyt wielu mebli czy dodatków, dlatego te, które się tam pojawiają, powinny być wykonane i dobrane z należytą starannością. Meble pasujące do wnętrza w skandynawskim stylu są wyważonym połączeniem klasyki i nowoczesnego designu. W skandynawskim salonie powinny się znaleźć klasyczne, wysokiej jakości sofy czy narożniki wyposażone w równie dobre jakościowo obicia materiałowe w neutralnym kolorze.

 

Salon w stylu skandynawskim zdecydowanie musi opierać się na jasnych kolorach i naturalnych materiałach, o czym wspominaliśmy już kilkukrotnie, jednak jest to bodaj najistotniejsza ccha tego typu wnętrza. Przestrzeń wydaje się bardziej przestronna dzięki jasnej, drewnianej podłodze oraz białym ścianom. Podstawowym meblem w takim salonie jest wygodna, wysokiej jakości przestronna sofa lub kanapa z funkcją spania codziennego. Jak taki mebel powinien wyglądać? Przede wszystkim powinien stać na drewnianych nóżkach w jasnym kolorze, a obicie powinno być wykonane z jasnego materiału w odcieniach szarości, czerni, bielu lub błękitu, choć tak jak już wspomniano, dopuszczalne jest dobranie niektórych mebli na zasadzie kontrastu.

 

 Producent narożników z funkcją spania

 

Bezwzględnie kanapa czy też narożnik w salonie w stylu skandynawskim to najważniejszy mebel, przy którym skupia się całe życie towarzyskie domowników oraz ich gości. Ten mebel musi być wygodny, estetyczny oraz powinien nawiązywać do elegancji i prostoty w skandynawskim stylu. Do kanapy lub narożnika warto dobrać pasujące fotele czy pufy z obiciem wykonanym w podobnym odcieniu.